Ana Sayfa İçerik İnceleme

İçerik Detay

Retinil Palmitat Nedir?

( Retinyl Palmitate )

Retinyl Palmitate

Çevre Etkisi

Sucul ekosistemde uzun süre çözünmeden kalır ve çok toksik etkisi bulunmaktadır. Canlılarda biyobirikime neden olabilir. Palmitik asit palm yağından elde edilmektedir. Palm yağına artan talep yağmur ormanlarının kesilerek yerine palmiye ağaçları dikilmesine sebep olmuştur. Bu durum yağmur ormanlarında yaşayan orangutanlar, filler, gergedanlar ve kaplanlar dahil olmak üzere en az 193 nesli tükenmekte olan tür için önemli bir tehdit oluşturmaktadır. Sürdürülebilir tarım ilkesini benimseyen, otoritelerden sertifika almış tedarikçiden temin edilmesi önem arz etmektedir.

Sağlık Etkisi

Ciltte ve gözde tahrişe neden olabilir. Doğurganlığa veya doğmamış çocuk üzerinde zararlı etkisi olabilir. Uzun süreli veya tekrarlı maruz kalma sonucu organlarda hasara neden olabilir.

Nedir? Ne İşe Yarar?

Retinoid ailesine ait olan retinil palmitat, retinol ve palmitik asidin bir esteridir ve soluk sarı bir renkte olup yoğun bir sıvıdır.

Kozmetik ürünlerde cilt görünümünü iyileştirme, antioksidan ve güneş ışınlarına karşı koruyucu özelliklerinden dolayı kullanılmaktadır.

.

Etikette Nasıl Görürüz?

AXEROPHTHOL PALMITATE, HEXADECANOATE RETINOL, RETINOL PALMITATE, RETINOL, HEXADECANOATE, RETINYL PALMITATE, RETINYL PALMITATE (VITAMIN A PALMITATE), VITAMIN A PALMITATE

Fonksiyonlar

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı - Onarıcı

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı - Onarıcı

Diğer İçerikler