Ana Sayfa

Hakkımızda

Hakkımızda

Tüketim toplumu üretimin ne kadar farkında?

Toplumun temel etkinliği yaşama nasıl etki ediyor?

Dayatılan kalıplar yeniden şekillendirilebilir mi?

Bugün tüm dünyada etkisi giderek artan bir kavram karşımıza çıkıyor: Sürdürülebilirlik. Bugünün ihtiyaçlarını karşılarken, mevcut kaynakların bilinçli bir şekilde kullanılmasını ve yaşamının daimi kılınmasını amaçlayan bu kavram, ekonomiden finansa, yaşam şeklimizden tüketim alışkanlığımıza kadar uzanan bir yelpazede çeşitleniyor.

Yaptığımız her seçimin, düşünce modellerimizin ve gösterdiğimiz her hareketin yaşadığımız gezegene ve gelecek nesillere etkisinin oldukça büyük olduğu bu dönemde, sürdürülebilir bir yaşam için dönüşümün bir parçası olmak lüks olmaktan çıkarak, gereklilik halinde vücut bulmaya başlıyor.

İçinde bulunduğumuz bu aşırılıklar çağında, ecomercek olarak kültür değişiminin uzun bir yolculuk olduğunu biliyor, bireysel dönüşümün önemli ancak kollektif bilinçle dönüşmenin daha güçlü bir etki değeri yarattığına şahit oluyoruz. “Yeşillenme”nin sadece gelişmiş ekonomilerde sahip çıkılan bir kavram olmasından ziyade, kadın-erkek-çocuk farketmeksizin hepimizin temel sorumluluğu ve toplumlar üstü bir eylem olduğunu savunuyoruz.

John Lennon’un söylediği çok anlamlı bir sözünü paylaşmak isteriz:

“A dream you dream alone is only a dream.

A dream you dream together is reality.”

Tek bir ruh ve duygu etrafında birleşerek kollektif bilinci ortaya çıkardığımız, hayalleri gerçeğe dönüştürdüğümüz, her bir bireyin katılımı ile büyümeyi arzu ettiğimiz ve bu amaçla kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinin çevre ve sağlık etkilerini bütünsel bir yaklaşımla değerlendirmek üzere yola çıktığımız ecomercek ile; ürün ve içerikleri tarafsız, şeffaf ve güvenilir bir şekilde inceliyor, sürdürülebilir yaşamı ve tüketim bilincini destekliyoruz.

VİZYONUMUZ

Tüketim alışkanlıklarını dönüştürmek

Sürdürülebilir ve sağlıklı yaşamı desteklemek

Sertifika otoritesi olmak

Üretim modellerini yeniden şekillendirmek

Her bireyin sürdürülebilir ve sağlıklı ürüne erişebilmesini sağlıyoruz.

Kurucu Ortak CEO

Serpil Karadağ

Sabancı Üniversitesi Executive MBA eğitimi devam eden kurucu ortağımız Serpil Karadağ, 1984 doğumlu olup lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlamıştır. Global ve özel sektör kuruluşlarında Finans ve Bilgi Teknolojileri departmanlarında toplam 15 senelik tecrübeye sahiptir. Kadın ve kız çocuklarının eğitim ve gelişim faaliyetlerine destek vermekte olup, toplumsal cinsiyet eşitliği aktivitelerinde yer almaktadır. Çeşitli spor dalları ile amatör olarak ilgilenmekte olup, sağlıklı ve doğal yaşamı ilke edinmiştir.

Kurucu Ortak CMO

Aslı Kılıçarslan

Anadolu Üniversitesi Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Marka iletişimi Programı eğitimi devam eden kurucu ortağımız Aslı Kılıçarslan, 1974 doğumlu olup lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Özellikle sağlık sektörü başta olmak üzere global ve özel sektör kuruluşlarında fabrika üretim, proje yönetimi ve finans departmanlarında toplam 25 senelik tecrübeye sahiptir. Evli ve bir çocuk annesidir. Bedensel, zihinsel ve ruhsal olarak bir bütün olan sağlıklı yaşam ve kişisel gelişim alanlarında aktif yer almaktadır.