Anasayfa

Hakkımızda

Ecomercek Logo

Hakkımızda

Piyasada binlerce kozmetik, cilt bakımı, kişisel hijyen ve ev bakımı ürünü var. Peki;

Hangileri hem aileniz hem de sizin için daha sağlıklı ve aynı zamanda çevreye duyarlı?

Mesela, çocuğunuz için kullandığınız şampuan gerçekten sağlıklı mı?

Ya da kullandığınız cilt bakım kreminin içinde yer alan maddelerin hangileri çevresel atık olarak denizlere, göllere, toprağa geri karışıyor?

Veya paraben gerçekten zararlı mı?

İşte tam bu noktada, tüm bu soruların cevabını bulabileceğiniz bir platform var: Ecomercek.

Ecomercek olarak “kozmetik, cilt bakımı, kişisel hijyen ve ev bakım” ürünlerini ve içeriklerini sizler için değerlendirip, puanlandırıyoruz.

Artan kanser vakaları, yaygınlaşan doğurganlık sorunları, giderek daha fazla kişiyi etkileyen alerji sıkıntıları gibi endişeler sebebiyle her bir içeriği ve ürünü tek tek incelemeye başladık.

Amacımız; tüketiciler açısından, her bireyin sürdürülebilir ve sağlıklı ürünlere erişmesini sağlamak & şirketler açısından, daha sağlıklı ve sürdürülebilir ürünler üretmeye teşvik etmek.

Ecomercek Logo

Neden Yapıyoruz?

Bugün tüm dünyada etkisi giderek artan bir kavram karşımıza çıkıyor: Sürdürülebilirlik. Bugünün ihtiyaçlarını karşılarken, mevcut kaynakların bilinçli bir şekilde kullanılmasını ve yaşamının daimi kılınmasını amaçlayan bu kavram, ekonomiden finansa, yaşam şeklimizden tüketim alışkanlığımıza kadar uzanan bir yelpazede çeşitleniyor.

Yaptığımız her seçimin, düşünce modellerimizin ve gösterdiğimiz her hareketin yaşadığımız gezegene ve gelecek nesillere etkisinin oldukça büyük olduğu bu dönemde, sürdürülebilir bir yaşam için dönüşümün bir parçası olmak lüks olmaktan çıkarak, gereklilik halinde vücut bulmaya başlıyor.

İçinde bulunduğumuz bu aşırılıklar çağında, ecomercek olarak kültür değişiminin uzun bir yolculuk olduğunu biliyor, bireysel dönüşümün önemli ancak kollektif bilinçle dönüşmenin daha güçlü bir etki değeri yarattığına inanıyoruz. “Yeşillenme”nin sadece gelişmiş ekonomilerde sahip çıkılan bir kavram olmasından ziyade, hepimizin temel sorumluluğu ve toplumlar üstü bir eylem olduğunu savunuyoruz.

Tek bir ruh ve duygu etrafında birleşerek kollektif bilinci ortaya çıkardığımız, hayalleri gerçeğe dönüştürdüğümüz, her bir bireyin katılımı ile büyümeyi arzu ettiğimiz ve bu amaçla kozmetik, cilt bakımı, kişisel hijyen ve ev bakım ürünlerinin çevre ve sağlık etkilerini bütünsel bir yaklaşımla değerlendirmek üzere yola çıktığımız ecomercek ile; ürün ve içerikleri tarafsız, şeffaf ve güvenilir bir şekilde inceliyor, sürdürülebilir yaşamı ve bilinçli tüketimi destekliyoruz.

Ecomercek Logo

Manifestomuz

Biz, sağlık ve çevre odaklı düşünmeye ve yaşamaya kendini adamış bir ekibiz.

Bu yola çıkarken zor bir görevimizin olduğunu bilerek yola çıkmış ama amacından, hayallerinden ve duruşundan taviz vermeden çalışmayı ilke edinmiş emekçileriz.

Doğruya “Doğru” demeyi bildiğimiz kadar yanlışa “Yanlış” demeyi de söyleyecek cesarete sahip, kesin ve mutlak yargıdan ziyade yenilikçi ve değişime açık fikir yapısını benimseyen, değişimin önce kendimizden başlayan ve sonra kitlesel olarak büyüyen bir süreç olduğuna inanan bireyleriz.

Bilimden ve teknikten ayrılmadan sistemi eleştirenleriz.

Biz, sağlıklı ürünlere erişmenin herkesin hakkı olduğunu savunan aktivistleriz.

Yaptığımız eylemler ve düşünme biçimimizdeki en ufak olumlu bir değişimin sadece kendimizi değil, içinde bulunduğumuz gezegeni de etkileyecek güce sahip bir dönüşüm olduğunu bilen çevre savunucularıyız.

Güzelliğin kalpten geldiğine inanan ama bedenimizi dışarıdan da beslemenin, iyi bakmanın kıymetli olduğunu bilen iyi yaşam temsilcileriyiz.

Biz, en iyi olanı bulmak için sürekli araştıran, okuyan, soran, sorgulayan ve iyi olanı buldukça paylaşmak için heyecanlanan kişileriz.

Çünkü biz; filtresiz ve gerçek bir dünya hayal ediyoruz!

Çünkü biz; sağlıklı ve sürdürülebilir bir yaşamın mümkün olduğunu biliyoruz!

Çünkü biz; tüm kalbimizle, bedenimizle ve ruhumuzla bunun için çalışıyoruz!

Ve sizi de bu hayali gerçekleştirmeye, yol arkadaşlığına ve bu eyleme ortak olmaya davet ediyoruz…

Vizyonumuz

bag icon

Tüketim alışkanlıklarını dönüştürmek

bag icon

Üretim modellerini yeniden şekillendirmek

bag icon

Farklı ürün kategorilerine genişlemek

bag icon

Hem tüketicilerin hem de markaların onay otoritesi olmak

Ecomercek Logo

Peki Biz Kimiz?

Ekibimiz; alanında uzman ve %100’ü yüksek lisans, %20’si doktora eğitimine sahip kişilerden oluşmaktadır

Aynı zamanda Üniversite’lerin Kozmetoloji Bilim Dalı'nda görev alan profesörler ile birlikte çalışarak, çalışmalarımızı akademik ve bilimsel olarak daha da güçlendiriyoruz.

Eğer bizi biraz daha yakından tanımak istiyorsanız, aşağıda yer alıyoruz:

G. Göksun Sivas

G. Göksun Sivas

Kozmetik İçerik Analisti

Marmara Üniversitesi Biyokimya bölümünde doktora eğitimine devam eden Göksun, 1991 doğumlu olup lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Kimya bölümünde tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca nanoteknoloji, protein karakterizasyonu, immünolojik teknikler ve toksikoloji ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Kozmetik alanında 3 yıla yakın R&D tecrübesine sahiptir.

Gülçin Alkışlar

Gülçin Alkışlar

Satış Direktörü

İstanbul Üniversitesi Jeofizik mühendisliği mezunu olan Gülçin, yirmi yıla yakın sürede Satış Yöneticiliği ve Operasyon yönetimi konusunda uzmanlaşmıştır. Beslenme alışkanlıklarını değiştirmekle başladığı sağlıklı yaşam yolculuğunda kimyasalların güvenilir kullanımı ve temiz içerikli ürünler konusunda yaptığı araştırmalar tüketim alışkanlıklarına yansımıştır. Bununla birlikte geri dönüşüm konusundaki hassasiyeti 10 adım projesinin ortaya çıkmasını sağlamış, proje her yaz doğada ve özellikle sahillerde atık toplama hareketinin başlamasına önayak olmuştur. Pilates ve spinningi hayatına katarak geleceğine en iyi yatırımı yaptığını düşünmektedir.

Melis Kasap

Melis Kasap

Kozmetik İçerik Analisti

Ege Üniversitesi İlaç ve Kozmetik Üretim Teknolojisi tezsiz yüksek lisans programını tamamlamış ve Farmakognozi Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Melis, 1995 doğumlu olup lisans eğitimini Marmara Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. İklim krizinin yarattığı endişe tüketim alışkanlıklarında değişiklik yapmasına neden olmuştur. Kişisel karbon ve su ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Farklı alanlarda okuyarak, araştırarak, eğitimlere katılarak ve deneyimleyerek kendisinin daha iyi bir versiyonuna evrilmeye çalışır. Çizgi roman okumayı ve yelken sporunu sevmektedir.

Serpil Karadağ

Serpil Karadağ

Kurucu, CEO

Sabancı Üniversitesi & Columbia Business School Executive MBA eğitimini 2022 yılında tamamlayan kurucu CEO’muz Serpil, 1984 doğumlu olup lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat bölümünde tamamlamıştır. Global ve özel sektör kuruluşlarında Finans ve Bilgi Teknolojileri departmanlarında toplamda 20 seneye yakın tecrübeye sahiptir. Kadın ve kız çocuklarının eğitim ve gelişim faaliyetlerine destek vermekte olup, fırsat eşitliği kapsamında mentorluk yapmaktadır.