Ecomercek Puan Sistemi

Ecomercek Onaylı

badge badge badge badge badge badge badge badge badge badge

Mercek Altında

0-1

1-2

2-3

3-4

4-5

5-6

6-7

7-8

8-9

9-10

Vücut Bakımı

FİLTRELEME

Filteleme

1 2 3 4 ... 15

Cilt, Vücut ve Saç Bakım Ürünleri İnceleme

Sağlıklı gözüken cilt ve saçlar hem fiziksel hem de psikolojik olarak iyi hissettirir. Cilt ve saç hücreleri; stres, uykusuzluk, güneşten gelen zararlı ışınlar ve hava kirliliği gibi birçok dış etkenler sebebi ile doğal yapısını kolaylıkla kaybedebilir. Saç ve cilt yapısını doğru tanıyarak gerekli bakımlar yapıldığında hücreler doğal dengesine kavuşur.

Vücut Bakım Ürünleri Nelerdir?

Cilt bakımı denildiğinde genellikle yüz bakımı akla gelir ve vücut bakımına gereken önem verilmez. Vücut bakım ürünlerini günlük cilt bakım rutinlerine eklemek, kişileri daha enerjik ve güzel hissettirir. Nemlendirici krem, vücut temizleme losyonu, çatlak giderici krem, sıkılaştırıcı krem, selülit kremi, vücut peelingi, el ve ayak bakım kremleri, tırnak bakım yağı, masaj yağları cilt bakım ürünleri arasında sayılabilir. Cilt yapısına uygun olarak seçilen doğru vücut bakım ürünleri ile cildin daha sağlıklı ve güzel olması sağlanabilir.

Saç Bakım Ürünleri Nelerdir?

Yumuşak, sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak için sadece şampuan kullanmak yeterli değildir. Saçın yapısını tanıyarak uygun ürünlerin saç bakım rutinine eklenmesi, saç sağlığı için faydalıdır. En çok kullanılan saç bakım ürünü olan şampuanlar, saç yapısına göre seçildiğinde; kepek, yağlı görünüm, kuru saç derisi ve yıpranmış saç uçları gibi birçok saç probleminin giderilmesine destek olur. Kimyasal işlem görmüş ve yıpranmış saçlar için keratin bakım ürünleri tavsiye edilir. Saç dökülmesi yaşayanlar için ise özel olarak üretilen saç dökülmesine karşı bakım ürünleri bulunur. Şampuan kullanımından sonra saçların daha kolay taranması ve kırılmasının önlenmesi için saç uçlarına bakım kremi sürülmelidir. Saç kremi seçerken, saç tipine göre seçim yapıldığında saçlar daha kolay şekil alır.

Zararlı Kimyasal İçermeyen Saç Bakım Ürünleri Nasıl Anlaşılır?

Kişisel bakım ürünleri satın alırken doğal içerikli ürünler tercih edilerek zararlı kimyasalların neden olabileceği etki en aza indirilebilir. Bu ürünler tercih edilerek çevrenin korunmasına da katkı sağlanmış olunur. Doğal içerikli şampuanların genel özellikleri aşağıdaki gibidir;

Tuz, sülfat, paraben, SLES, SLS, alkol ve parfüm içermez.

Silikon ve renklendirici içermez.

Jelatin ve petrokimyasal bileşenleri formülünde barındırmaz.

Fosfat ve dietanolamin (DEA) gibi kimyasalları içermez.

Bitkisel özler içerir.

Cilt Tipine Özel Vücut Bakım Ürünü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Vücut bakım ürünü alırken, vücut tipine ve ihtiyaçlarına yönelik ürünler seçilmelidir. Kuru ciltler için üretilen vücut kremleri daha yağlı bir yapıya sahiptir. Bu sayede kişinin cildi istenilen neme kavuşur. Yağlı ciltler için olan ürünler ise cildin yağ oranını dengelemeyi hedefler. Bunun yanı sıra, selülit veya çatlak gibi sorunlara sahip kişiler bu şikayetler için özel olarak üretilen vücut bakım kremleri ile kısa zamanda hızlı sonuçlar alabilir. Ancak yine de cilt bakım ürünü seçerken, konusunda uzman olan profesyonellerden destek alınması tüketiciler için faydalı olacaktır.

En Çok Okunan Blog Yazılarımız

Arbutin Nedir?

Arbutin; bitkilerden, en yaygın olarak yabanmersini bitkisinden, elde edilebilen veya laboratuvarda üretilebilen bir antioksidandır, cilt bakımı için önemlidir.

17137 Görüntüleme

Kırmızı Peeling Nedir?

Kırmızı peeling’in işlevi, kullanım alanları, kullanım şekli ve daha fazlası içeriğimizde. Tüm bunlar ve daha fazlası için The Ordinary red peeling içeriğine tıklayın!

13422 Görüntüleme

Losyon Nedir?

“Losyon nedir, nasıl kullanılır?”, “Losyon çeşitleri nelerdir?”, “Losyon zararlı mıdır?” gibi soruların cevapları ve daha fazlası için tıklayın.

4833 Görüntüleme

AHA BHA Nedir?

AHA, alfa hidroksi asit anlamına gelir. BHA, beta hidroksi asit anlamına gelir. AHA ve BHA ne işe yarar, içeren ürünler ve daha fazlası için tıklayın!

4222 Görüntüleme

Peptit Nedir?

“Peptit nedir?”, “Kolajen peptit hangi gıdalarda bulunur, ne işe yarar, faydaları nelerdir?” gibi soruların yanıtları ve daha fazlası için tıklayın.

4221 Görüntüleme

Hyaluronik Asit Nedir?

“Hyaluronik asit nedir?”, “Hyaluronik asidin cilde faydaları nelerdir?”, “Hyaluronik asit kimler için uygundur” gibi soruların yanıtları için tıklayın.

3831 Görüntüleme

Koenzim Nedir?

“Koenzim nedir?”, “Koenzim Q10 ne işe yarar, nasıl kullanılır?”, “Koenzim Q10’un faydaları nelerdir?” gibi soruların yanıtları için tıklayın.

3524 Görüntüleme