Ecomercek Puan Sistemi

Ecomercek Onaylı

badge badge badge badge badge badge badge badge badge badge

Mercek Altında

0-1

1-2

2-3

3-4

4-5

5-6

6-7

7-8

8-9

9-10

Bebek Bakım

FİLTRELEME

Filteleme

1 2 3 4 ... 11

Bebek Kremi Ürün İnceleme

Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır. Bundan dolayı bebeklerin cildini korumak, ciltlerine uygun ürünler kullanmak büyük önem arz eder. Cildinde sorunlar olan bir bebeğin huzursuz olması kaçınılmazdır. Rahatsızlığını dile getiremeyen bebeklerin cilt sağlığına dikkat edilmeli ve özen gösterilmelidir. Ciltleri pişik gibi sorunlara ya da tahriş olmaya meyilli bebeklerin ciltlerine uygun birçok ürün bulunur. Hem bebeklerin hem de ebeveynlerin rahatına yönelik olan bu ürünler bebek bakımının olmazsa olmazları arasında yer alır.

Bebek Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Bebeklerin ciltlerinde oluşabilecek her türlü sorun için bir bebek kremi çeşidi bulunur. En çok bilinen bebek bakım kremi çeşitleri arasında pişik kremi ve isilik kremi yer alır. Bebeklerin hassas cildine uygun olarak üretilmiş bebek güneş kremleri de vardır. Bebeklerini UV ışınlarının cilt üzerindeki zararlı etkilerinden korumak isteyen ebeveynler bebek güneş kremi ürünlerine yönelir. Egzama ve mantar gibi sorunlara yönelik bebek egzama kremleri ya da bebek mantar kremleri de bebekler için özel olarak üretilmiş ürünler arasındadır. Bunlar dışında; bebek morluk kremi, bebek yanık kremi ve bebek diş kremi gibi birçok farklı krem çeşidi de mevcuttur. Bebeklerin cilt sorunları için mutlaka bebeklere özel kremler alınmalı, yetişkinlerin cildine göre kremler kullanılmamalıdır.

Bebek Kremi Nasıl Saklanır?

Bebek bakım kremi ürünleri, genelde kullanım kolaylığı açısından diğer bebek ürünleriyle birlikte saklanır. Örneğin, bebek isilik kremi ya da bebek diş kremi ürünlerini kolay ulaşılabilir bir yere koymak zaman tasarrufu sağlayabilir. Burada dikkat edilmesi gereken husus, bazı ürünlerin karanlık yerlerde saklanması gerektiğidir. Bu tür ürünler gerekli koşullarda saklanmadığında, zamanla ürünlerin formülündeki maddeler bozulup etkisini yitirebilir. Işık almaması gereken ürünlerin ambalajında genellikle bu durumu belirten semboller bulunur. Bu durumla karşılaşmamak için her ürünün ambalajında bulunan saklama koşullarını incelemek ve ürünleri ambalajlarında belirtilen şekilde saklamak ve kullanmak faydalı olur.

Organik Bebek Kremi Nasıl Anlaşılır?

İçeriğinde zararlı kimyasallar veya yapay koruyucular bulunmayan kremler, bebeklerin cilt sağlığı için önemlidir. Bebek yüz kremi gibi hassas bölgelere sıklıkla uygulanan kremlerin içeriği konusunda şüpheler yaşanabilir. Güneş kremi ve pişik kremi gibi birçok bebek ürününün organik alternatiflerini bulmak mümkündür. Ebeveynler, bebeklerinin ciltlerinin maruz kaldığı kimyasallar hakkında bilgi edinmek ve bilinçlenmek için, kullandıkları ürünlerin ambalajında organik ibaresi bulunan ürünlere yönelmelidir. Ayrıca ürünlerin içeriği de incelenerek üründe bulunan kimyasallar ile ilgili daha doğru sonuca varılabilir.

Bebek Kremi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Piyasada, bebekler için üretilen sayısız ürün bulunmaktadır. Bebeklerin cilt sağlığına uygun bir krem seçerken mutlaka bebeğin ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin; pişik sorunu yaşayan bebekler için pişik kremi, isilik problemi yaşayan bebekler için isilik kremi, kuru ciltli bebekler için nemlendirici bebek kremi ve sivilce sorunu olan bebekler için bebek sivilce kremi gibi ürünler kullanılmalıdır. Bunun yanında; eğer bebeğin alerji problemi de varsa, ürünün içeriğini incelerken muhakkak alerji sorunu da dikkate alınmalı ve seçilmelidir. Bebeğinin cilt sağlığını azami özen göstermek isteyen ebeveynler, bebek kremlerinin organik alternatiflerine yönelebilir.

En Çok Okunan Blog Yazılarımız

Arbutin Nedir?

Arbutin; bitkilerden, en yaygın olarak yabanmersini bitkisinden, elde edilebilen veya laboratuvarda üretilebilen bir antioksidandır, cilt bakımı için önemlidir.

10921 Görüntüleme

Kırmızı Peeling Nedir?

Kırmızı peeling’in işlevi, kullanım alanları, kullanım şekli ve daha fazlası içeriğimizde. Tüm bunlar ve daha fazlası için The Ordinary red peeling içeriğine tıklayın!

9046 Görüntüleme

Losyon Nedir?

“Losyon nedir, nasıl kullanılır?”, “Losyon çeşitleri nelerdir?”, “Losyon zararlı mıdır?” gibi soruların cevapları ve daha fazlası için tıklayın.

3551 Görüntüleme

Peptit Nedir?

“Peptit nedir?”, “Kolajen peptit hangi gıdalarda bulunur, ne işe yarar, faydaları nelerdir?” gibi soruların yanıtları ve daha fazlası için tıklayın.

3534 Görüntüleme

Hyaluronik Asit Nedir?

“Hyaluronik asit nedir?”, “Hyaluronik asidin cilde faydaları nelerdir?”, “Hyaluronik asit kimler için uygundur” gibi soruların yanıtları için tıklayın.

3324 Görüntüleme

Koenzim Nedir?

“Koenzim nedir?”, “Koenzim Q10 ne işe yarar, nasıl kullanılır?”, “Koenzim Q10’un faydaları nelerdir?” gibi soruların yanıtları için tıklayın.

3228 Görüntüleme

Retinol Nedir?

Retinol, yaşlanma ve akne etkilerini azaltmak için cilde topikal olarak uygulanan A vitaminin reçetesiz bir versiyonudur, hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

3179 Görüntüleme