Anasayfa Ürün İnceleme

Anne-Bebek Bakımı

Ecomercek Puan Sistemi

Ecomercek Onaylı

badge badge badge badge badge badge badge badge badge badge

Mercek Altında

0-1

1-2

2-3

3-4

4-5

5-6

6-7

7-8

8-9

9-10

Anne-Bebek Bakımı

FİLTRELEME

Filteleme

1 2 3 4 ... 12

Anne ve Bebek Ürün İnceleme

Gebelik başladığı andan itibaren anne ve bebek bakımı ile ilgili süreç de başlamış olur. Annenin bedensel ve psikolojik sağlığı bebek için önemlidir. Hem annenin hem de bebeğin doğum sonrası süreci konforlu bir şekilde geçirebilmeleri için anne ve bebek ürünleri kullanılabilir.

Anne ve Bebek Bakım Ürünleri Nelerdir?

Anne ve bebek bakım ürünleri, doğum sonrası ihtiyaçları karşılamak amacıyla özel olarak üretilir. Doğum öncesi, bebeğin ihtiyaçları için temin edilmesi gereken bazı bakım ürünleri vardır. Tırnak makası, bebek şampuanı, saç fırçası, alt değiştirme örtüsü, temizleme pamuğu, bebek bezi ve bebek nemlendiricisi olmazsa olmaz bebek bakım ürünleri arasında yer alır. Bebekler kolay hastalanabilir. Bu yüzden sağlık durumları, ateş ölçer ve nazal aspiratör gibi ürünlerin yardımıyla takip edilmelidir. Annenin sağlıklı ve konforlu olması da bebeğin sağlığı açısından son derece önemlidir. Anneliği konforlu geçirebilmek için göğüs pedi, çatlak kremi, göğüs ucu kremi ve göğüs pompası gibi annenin sağlığı ve konforu için kullanılan anne ürünlerinden destek alınabilir.

Anneler için Çatlak Giderici Krem Kullanmanın Önemi Nedir?

Gebelik sürecinde hızlı kilo alımıyla beraber karın, bacak, kol ve göğüs bölgelerinde çatlaklar oluşabilir. Çatlak oluşumunu önlemek için gebelik boyunca cildi nemli tutmak önemlidir. Çatlak önleyici kremlerin veya çatlak giderici yağların gebeliğin başından itibaren düzenli bir şekilde kullanılması tavsiye edilir. Bu ürünler, deriye gereken elastikiyeti kazandırarak çatlak oluşma riskini en aza indirir. Çatlak kreminin sürülürken cilde hafif masaj ile beraber uygulanması, ciltteki kan akışını hızlandırarak çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Gebelikten sonra bir süre daha çatlak giderici krem veya çatlak jeli kullanılması tavsiye edilir. Emzirme sırasında konforu artıran anne-bebek ürünleri arasında meme ucu kremi de bulunur. Çatlayan ve acıyan meme ucu, meme ucu yara kremi kullanılarak rahatlatılabilir.

Göğüs Ucu Koruyucusu Ne İşe Yarar?

Göğüs ucu koruyucusu, bebeğin anne memesini kavramada zorluk yaşadığı durumlarda emzirme işleminin rahat bir şekilde yapılabilmesi için kullanılır. Göğüs ucunun çatlaması gibi durumlarda, göğüs ucu koruyucusu ile bebek daha rahat bir şekilde emzirilebilir. Göğüs ucu çatlamış olan anneler, göğüs ucu koruyucu sayesinde acı hissetmeden bebeklerini emzirmeye devam edebilir. Göğüs ucu koruyucuları, tatsız ve kokusuz bir madde olan silikondan yapılır. Bebek sağlığı için zararı olmayan bu ürün sayesinde, anne bebek arasındaki ten teması kopmadan bebeğin beslenmesi devam eder.

Doğal İçerikli Anne ve Bebek Bakım Ürünü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anne ve bebek için bakım ürünü seçerken doğal içerikli olmasına önem verilmelidir. Ürünlerin etiketleri dikkatli bir şekilde okunmalı ve zararlı kimyasal içeriklerden uzak durulmalıdır. Özellikle bebek için tercih edilen ürünler; parfüm, alkol, paraben ve boya içermemelidir. Bebeğin cildinin doğal dengesinin bozulmaması için bebek bakım ürünlerinin antibakteriyel özelliklerinin bulunmasına dikkat edilmelidir. Bebekler için kullanılan bebek kremi gibi ürünlerin PH değeri nötr olmalıdır. Hassas ve alerjik ciltlere karşı önlem alabilmek için alerjen maddeler içermeyen ürünler tercih edilmelidir.

En Çok Okunan Blog Yazılarımız

Arbutin Nedir?

Arbutin; bitkilerden, en yaygın olarak yabanmersini bitkisinden, elde edilebilen veya laboratuvarda üretilebilen bir antioksidandır, cilt bakımı için önemlidir.

10927 Görüntüleme

Kırmızı Peeling Nedir?

Kırmızı peeling’in işlevi, kullanım alanları, kullanım şekli ve daha fazlası içeriğimizde. Tüm bunlar ve daha fazlası için The Ordinary red peeling içeriğine tıklayın!

9047 Görüntüleme

Losyon Nedir?

“Losyon nedir, nasıl kullanılır?”, “Losyon çeşitleri nelerdir?”, “Losyon zararlı mıdır?” gibi soruların cevapları ve daha fazlası için tıklayın.

3554 Görüntüleme

Peptit Nedir?

“Peptit nedir?”, “Kolajen peptit hangi gıdalarda bulunur, ne işe yarar, faydaları nelerdir?” gibi soruların yanıtları ve daha fazlası için tıklayın.

3536 Görüntüleme

Hyaluronik Asit Nedir?

“Hyaluronik asit nedir?”, “Hyaluronik asidin cilde faydaları nelerdir?”, “Hyaluronik asit kimler için uygundur” gibi soruların yanıtları için tıklayın.

3325 Görüntüleme

Koenzim Nedir?

“Koenzim nedir?”, “Koenzim Q10 ne işe yarar, nasıl kullanılır?”, “Koenzim Q10’un faydaları nelerdir?” gibi soruların yanıtları için tıklayın.

3228 Görüntüleme

Retinol Nedir?

Retinol, yaşlanma ve akne etkilerini azaltmak için cilde topikal olarak uygulanan A vitaminin reçetesiz bir versiyonudur, hakkında daha fazla bilgi için tıklayın!

3179 Görüntüleme