Ana Sayfa

ecomercek nedir?

ecomercek nedir?

El kreminin içeriğini anlayamıyorum, bir sürü kimyasal latince isimler var.

Bu kırışıklık kreminin içinde neler var?

Bebeğim için kullanacağım şampuan güvenli mi?

Alacağım ürünün doğaya duyarlı olmasını önemsiyorum.

Paraben gerçekten zararlı mı?

Kafanızda bunlar gibi sorular varsa doğru adrestesiniz!

ecomercek ürün ve içeriklerini; bilimsel veriler ışığında tarafsız, şeffaf ve güvenilir bir şekilde, hem çevre hem sağlık etkilerine göre bütünsel bir yaklaşımla değerlendiren platformdur.

Ürün Değerlendirmesi

ile ürünün çevre ve sağlık etkilerini ayrı ayrı değerlendirip alanındaki uzman ve bağımsız isimlerin de kontrolleriyle; çevre puanı, sağlık puanı ve ecopuan’ını sunuyoruz. Böylece bir ürün alırken, o ürünün sağlık ve çevre etkisini bütünsel bir yaklaşımla değerlendirerek satın alma veya karar verme süreçlerine katkı sağlıyoruz.

En önemli içerik güvendir.

Öne Çıkanlar Ürünler

8.3/ 10

Bebek Kremi

IVA Natura - Organik Bebek Pişik Kremi Kantaron Özlü

incele

7.8/ 10

Kudra - SPF +40 Leke Karşıtı Güneş Koruyucu Krem

incele

7.5/ 10

Cilt Bakımı

BABOON NATURAL - Aktif Kömürlü Yüz Temizleme Tozu / 3 in 1

incele

ecomercek’in 3 Temel Çözüm Önerisi

Kolay Anlaşılır Teknik İçerikler

Tüketicilerin bir ürün alırken, aldığı ürünün etiketine bakıp, etiketinde yazan teknik içerikleri anlamamasından yola çıkarak, karmaşık ürün içeriklerini anlaşılır hale getirip, her bilgi düzeyinden insanın anlayabileceği bir dille paylaşıyoruz. Sadece ürün içerikleri incelemekle kalmayıp, içeriklerin de çevreye olan etkilerini vurguluyoruz. İçerik incelemesinde, ürünlerde kullanılan içeriklerin ne işe yaradığını, etikette başka hangi isimlerle görülebileceğini ve içeriğin çevre ve sağlık etkilerini bütünsel olarak değerlendiriyoruz.

Tarafsız Yorumlar

Ürün hakkında araştırma yaparken, bir çok farklı platformdan bilgi toplamaya çalışılması ancak doğru ve tarafsız bilgiye ulaşılamamasına istinaden; çevresel, toplumsal ve kurumsal etki değerine sahip, tarafsız, şeffaf ve güvenilir bir platform oluşturduk. Kozmetik uzmanlarından Üniversite profesörlerine uzanan geniş bir uzman havuzunda değerlendirmelerimizi ve incelemelerimizi gerçekleştiriyoruz.

Bütünsel Çevre ve Sağlık Etkisi

Bir ürünü alırken genellikle sağlık kriterlerine odaklanılması, fakat yaşadığımız dünya için kritik öneme sahip olan sürdürülebilirlik kriterlerinin genellikle göz ardı edilmesi problemini çözmek adına, ürünün çevre ve sağlık etkilerini ayrı ayrı değerlendirip puanladıktan sonra, toplam ecopuan’ını tüketicilere sunuyoruz. Böylece bir ürün alırken, o ürünün sağlık ve çevre etkisini bütünsel bir yaklaşımla değerlendirip, tüketicilerin satın alma veya karar verme süreçlerine katkı sağlıyoruz. Hem insan sağlığına hem de çevreye olumlu etki sağlayıp, bilinçli tüketim farkındalığı ile güçlü bir etki değeri oluşturuyoruz.